Przedszkolny ogródek i rowery.

Nasze pracowite Mrówki najpierw zadbały o przedszkolną grządkę (Królik Balbina przyszła sprawdzić jak idą prace), a później przedszkolaki wykorzystały piękną pogodę na rowerową zabawę.

Zajęcia w Ogrodzie

Zajęcia w Ogrodzie Przedszkolnym.

Korzystają z pięknej pogody zajęcia odbyły się w naszym ogrodzie. Grupa mrówek wysiała koperek, szczypiorek oraz bazylię. Dzieci dowiedziały się o zaletach samodzielnych upraw i od teraz będą mogli obserwować jak rosną.

Śpiewające Brzdące

Dzisiaj odbył się XXVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Śpiewające Brzdące". Z przyjemnością informujemy, że Alex z grupy Mrówek otrzymał tytuł Laureata. Gratulujemy Alexowi uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów..

Bajki i Baśnie

W tym tygodniu grupa Mrówek przeniosła się do magicznego świata baśni i bajek. Po odsłuchaniu treści wiersza "Na straganie", każde dziecko mogło spróbować odegrać scenkę przy pomocy warzyw. Następnie ćwiczyliśmy motorykę mała przy pomocy wypychaniu pacynek do teatrzyku. Na koniec tygodnia zbudowaliśmy makietę do odbywania bajek. Dzieci odgrywały znane bajki na swój sposób, okazało się że znane bajki mogą mieć różne wątki i wszystko może się zmienić gdy w grę wchodzi dziecięca wyobraźnia!

Mrówki w Lodziarni

Dni od 01.06-03.06 były dla naszych Mrówek dniami pełnymi wrażeń. W pierwszy dzień przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na pyszne lody. Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie dzieci. Wyjście do lodziarni dla małych jak i starszych smakoszy nie było tylko słodką niespodzianką na Dzień Dziecka, ale także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Dzień Ziemi - Mrówki

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ, Mrówki o tym doskonale wiedzą.